Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Деякі секрети про колаген

17.10.2020
уход за сухой кожей

Дієтолог розповіла про джерела колагену і його вплив на організм

Красива пружна шкіра – межа мріянь жінок в будь-якому віці, і відстрочити процес старіння хотіла б кожна. Саме колаген відповідає за еластичність шкірних покривів, запобігає раніше поява зморшок і мінімізує їх. Також він відповідає за здоров’я суглобів і сполучних тканин. Але звідки взяти колаген і чи варто його приймати у формі БАДів розповіла в Instagram дієтолог Тетяна Лакуста, передає Хроніка.інфо.

Колаген – це один з основних видів білка в нашому організмі, складається він з самих звичайних амінокислот: гліцин, аланін, пролін і оксипроліну. Ці амінокислоти ми отримуємо з будь-яких джерел білка – білок яйця, м’ясо, риба, гречка.

Для того, щоб колаген утворювався в організмі його не треба пити саме в вигляді добавок, а можна досить є білкових продуктів. В його утворенні відіграє роль достатня кількість вітаміну С, заліза, рівень естрогену, тестестерона.

Якщо ви їсте мало білка, якщо у вас є дефіцитні стани, ви в стресі, ви погано спите, якщо ви опромінювали ультрафіолетом, їсте їжу з глікаторамі білка – не будуйте ілюзій, що у вас буде все добре зі шкірою, суглобами, м’язами, кістками .

І колаген вам не допоможе, і креми з колагеном тим більше (це повний провал – ці молекули настільки великі, що не проникнуть через шкіру).

  • Якщо ви їсте мало білка, то випитий колаген піде працюючим м’язам, а не зв’язкам і шкірі.
  • Якщо ви на детокс і дієті, то дефіцитний білок використовується для отримання енергії.
  • Якщо ви їсте солодощі і п’єте колаген в добавках, то не треба даремно витрачати гроші, так як глікації колагену в шкірі його видозмінює, порушує структуру і не тільки «зморшки, привіт», але хруст в суглобах і тьмяна шкіра.

До слова, хрускіт в суглобах у молодих і не хворих остеоартритом – зазвичай пояснюється виникненням бульбашок азоту в порожнині суглоба в результаті зміни тиску в ньому під час руху.

Але колаген не допомагає від хрускоту. А підтримка пружності шкіри дуже багатофакторний процес, якщо пити колаген, але при цьому агресивно опромінювати сонцем, погано харчуватися, курити, пити алкоголь, неправильно доглядати – то краще вже не пити колаген, бо це будуть гроші на вітер.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Непрємні наслідки схуднення та боротьба з ними

 

Чи корисний сік, тим більше вранці?

 

Що їсти, щоб запобігти віковим змінам

 

Наши рекомендации