Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Сарказм – риса характеру, яка стимулює творче мислення

09.09.2019

Оскар Уайльд свого часу назвав сарказм «вищою формою інтелекту». Що ж, частка сарказму дійсно нікому не зашкодить: ця властивість підвищує креативність.

Як говориться в дослідженні, опублікованому в журналі Organizational Behavior and Human Decision Processes, сарказм – риса характеру, яка стимулює творче мислення. Команда фахівців з Гарварду, Колумбійського університету і бізнес-школи INSEAD прийшла до висновку, що сарказм – властивість, яке змушує людей думати складніше, більш напружено. Сарказм вимагає більш абстрактного мислення, щоб декодувати фактичне значення висловлювання, а це в свою чергу, допомагає людям формувати більш творчі асоціації.

У серії експериментів добровольці провели імітацію бесіди, де вони були проінструктовані поводитися саркастично або ж щиро (в контрольній групі). Після цього дослідники провели тести на визначення творчого потенціалу. З’ясувалося, що ті учасники, які повинні були виражати або парирувати саркастичні висловлювання, показували кращі результати, ніж люди, які були щирі.

Звичайно, недоліком цієї властивості є те, що сарказм не завжди прихильно сприймається оточуючими. Проте, сарказм не завжди слід трактувати як атаку: між людьми, які зберігають довірчі відносини, це скоріше не демонстрація зневаги, а більше прояв щирості. Проте, дослідники виявили, що людина, що виражає сарказм, як правило, знаходить це більш смішним, ніж та,  який він адресований.

 

Джерело:   toneto.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Что может отпугнуть мужчину от женщины?

 

Медицинский юмор часть 1

 

Детективы победят депрессию

Наши рекомендации