Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Як харчуватися зранку, щоб ефективно худнути?

28.10.2019
спорт

Потрібно бігати вранці, до сніданку. У людей, які бігають по утрам до сніданку, більш продуктивно працює метаболізм, що сприяє схудненню, передає Хроніка.інфо.

До такого висновку прийшла група вчених, результати дослідження яких опубліковані в Journal of Clinical Endocrinology. Зокрема, такий спосіб заняття фізкультурою вдвічі збільшує темпи спалювання організмом жирів у чоловіків.

Обмін речовин, як встановили вчені, при таких тренуваннях проходить трохи інакше. Головна зміна – різке падіння вироблення інсуліну, який пов’язаний з діабетом і ожирінням.

Професор Хав’єр Гонзалес з Університету Бата в Англії, який є співавтором дослідження, вказує, що добровольці, які брали участь у вимірах, легко пристосувалися до нового розпорядку і не відчували особливих проблем при бігу на порожній шлунок.

Гонзалес і його колеги провели два експерименти, використовуючи в якості піддослідних чоловіків з надмірною вагою.

Спершу один день в тиждень чоловіки займалися на велотренажері на порожній шлунок, а в інший день їм давали такі ж навантаження, але вже після сніданку з високим вмістом вуглеводів.

У більш тривалому експерименті 30 чоловіків займалися фізичними тренуваннями протягом шести тижнів. Одна група робила це до сніданку, інша – після.

В результаті з’ясувалося, що в обох групах люди втрачали вагу приблизно однаковими темпами, проте у тих, хто тренувався на порожній шлунок, після прийому їжі вироблялося значно менше інсуліну. У той же час підвищувалася чутливість організму до цього гормону – і той базовий інсулін, який вже присутній в їх крові, працював значно ефективніше.

Ці дані підтвердили, що організм можна змусити переключитися в режим, коли в якості джерела енергії він починає посилено використовувати жири, попутно знижуючи вироблення інсуліну.

Однак, в період відновлення тканин і органів після травми або операції такий режим тренувань не рекомендується.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

На який шлунок тренуватися краще?

 

Як побудувати процес відновлення після тренування

 

Чому вчені Каліфорнії радять ранкові тренування

 

 

 

Наши рекомендации