Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Як не пропустити симптоми хронічного стресу

05.12.2019
успокоительное

Стрес у повсякденному житті став настільки звичним явищем, що мало хто надає йому значення, передає Хроніка.інфо.


Разом з тим, під його впливом в організмі виникають суттєві зміни, які накопичуючись і посилюючись, можуть призводити до розвитку різних психосоматичних захворювань і психічних розладів на кшталт психозів, депресій тощо.

Всім цим порушенням передують ознаки, яким не завжди надають значення. Психотерапевт Лариса Россол розповіла, які симптоми говорять про те, що вас «гризе» хронічний стрес і що вам пора звернути увагу на своє здоров’я і спосіб життя.

Залежність
Постійна схильність до стресів надалі може призводити до формування залежності від чого-небудь. І не обов’язково це буде пристрасть до алкоголю, наркотичних речовин тощо. Допомагати полегшувати почуття напруги і приносити швидкоплинне задоволення може також їжа, шопінг, ігри (віртуальні «дії» або азартні).

Тому якщо ви помітили, що, наприклад, будь-яку плутанину в житті «лікуєте» заїданням, або йдіть від буденності в віртуальний світ, де у вас все виходить, а за відсутності цих «пігулок» відчуваєте емоційну пригніченість або фізичну втому, то пора бити тривогу і шукати допомоги у фахівців.

Безсоння
Ще одна вірна ознака хронічного стресу – безсоння. Її причина в перенапруженні нервової системи і подальшої нездатності мозку «перемикатися» на відпочинок. В результаті ви можете відчувати сильну втому, але при цьому годинами лежати в ліжку, не в силах заснути, а думки в голові будуть витати, подібно бджолиному рою, і постійно перескакувати з одного теми на іншу.

В такому випадку вам потрібно освоїти розслаблюючі техніки, як то дихальна практика або медитації, які допоможуть розслабитися і налаштуватися на сон.

Зміна харчових переваг
Смаки згодом можуть змінюватися – це правда. Але глобальна і різка зміна харчових переваг також є приводом для звернення уваги на свою емоційну сферу.

Також варто задуматися, якщо зміни торкнулися апетиту (посилилося або зовсім пропало бажання їсти).

У такому випадку варто звернутися до лікаря і перевірити здоров’я органів травлення і ендокринну систему. І якщо там все в порядку, потрібно шукати допомоги у психолога або боротися з наслідками стресу релаксуючим практиками.

Відмова від тренувань
Ви затятий прихильник активного способу життя, регулярно тренуєтеся в залі або на стадіоні, і раптом втратили будь-який інтерес до спорту? Тоді справа швидше за все в хронічному стресі, який викликає відчуття сильної втоми і апатію.

В такому випадку не варто йти на поводу у своєї слабкості – беріть себе в руки і йдіть тренуватися. Адже фізичні навантаження є вірним способом боротьби зі стресом – вони прискорюють всі процеси в організмі і допомагають позбавитися від «поганих» гормонів, які викликають дратівливість, пригнічують настрій і провокують відчуття слабкості і млявості.

Часті застуди
Стрес може завдати шкоди всім внутрішнім процесам в організмі. Так, тривалий його вплив призводить до ослаблення захисних сил, від чого вас часто турбують простудні симптоми, а будь-який «чих» поруч з вами укладає в ліжко на кілька днів.

Так що вам варто приділити увагу не тільки зміцненню імунітету, але і практикам, які допоможуть відновити нервову систему.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Но-Стрес. Ваш природний спокій.

 

Як подолати стрес

 

Чим зняти стрес?

 

 

Наши рекомендации