Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Психологія відносин у карантин

25.03.2020

В Україні триває загальнонаціональний карантин з метою нерозповсюдження коронавируса. Закрито всі публічні місця, крім продуктових магазинів, аптек та банків, а українців закликають максимально довго перебувати вдома, що виявилося дуже нелегким завданням, передає Хроніка.інфо.

Як повідомляє Global Times, 1 березня в китайських провінціях різко зросла кількість пар, які бажають розійтися. Причиною всьому виявився карантин і надмірне перебування подружніх пар в ізоляції наодинці один з одним.

Багато пар стали, м’яко кажучи, побоюватися цього, а, отже, звертаються до психологів за рекомендаціями як не розлучитися за час карантину. Про це розповіла психолог, транзактний аналітик і психотерапевт Марина Журбенко.

За її словами, перше і найважливіше – це прийняти сам факт того, що відбувається. Усвідомити, що глобально ми можемо вплинути лише тільки на особисту безпеку і безпеку своїх дітей. На цьому етапі також важливо повторювати собі (можна навіть кожен день), що це не буде тривати вічно. Все в цьому світі динамічно і має властивість закінчуватися. І в цей вільний час важливо не зациклюватися на конфлікті, а спробувати трансформувати його.

«Наприклад, якщо ви відчуваєте непереборний прилив агресії – чудесним способом її зняти можуть фізичні вправи, присідання, віджимання і все, що стосується фізичної активності. Якщо у вас є діти – чудово! З ними просто неможливо залишатися статичними. Можна битися подушками, дуріти, грати в будь-які настільні ігри та, врешті-решт, просто включити в розпорядок дня денний сон », – пояснює Марина.

По-друге, якщо у вас все-таки назріває конфлікт, психолог рекомендує обмінюватися «я-повідомленнями», щоб уникнути закидів і інших каталізаторів скандалів. За словами Журбенко, фокус вашої уваги повинен бути виключно на власних почуттях і їх вимові.

«Акцентую вашу увагу саме на власних відчуттях і емоціях з приводу будь-яких ситуацій, оскільки взаємні претензії і звинувачення з шаленою швидкістю звалять вас в конфлікт», – пояснює експерт.

По-третє, раз ви все одно вже вдома – можна спробувати розкрити загальні таланти і, можливо, захоплення, до яких все ніяк не доходили руки.

«Наприклад, влаштувати у будинку« МастерШеф »з наявних продуктів. Почніть хвалити свого партнера за будь-які прояви турботи. Навіть якщо це вимитий посуд або прибраний стіл. Так, в звичайному ритмі ці речі здаються нам самі по собі зрозумілі, проте в період карантину це не так. Говоріть один одному слова любові, дякуйте, запитуйте дозволу про все, навіть якщо це дозвіл на комплімент », – радить психолог і пояснює, що чим більше позитивних погладжувань від вас буде транслюватися, тим більше шансів на відсутність напруженості.

Четверте, за словами Марини, важливо давати один одному більше вільного простору і часу на усамітнення. Застава психоемоційного здоров’я саме в особистому просторі, оскільки це дає можливість перезавантажити думки і дати хоч трошки відпочити тілу.

«Особливо важливо давати простір і особистий час молодим матусям, повірте, вони віддадуть вам куди більше позитивної енергії, якщо будуть свіжими і ресурсними. Ідіть з дітьми на кухню, або на короткі піші прогулянки у двір, безумовно, виконувати всі запобіжні заходи », – радить експерт.

П’яте, але не менш важливе – романтика. За словами Журбенко, якщо побільше хочеться любові, то можна і романтичну вечерю при свічках організувати. А діти могли б бути офіціантами в процесі цього чудового ритуалу. Тільки уявіть, який позитивний відбиток це залишить на їх світосприйнятті і формуванні сімейних цінностей в майбутньому.

Психолог каже, що якщо включити творчий підхід, то можна ще багато всього придумати.Самое важливе в перебуванні разом на карантині – станьте один для одного справжнім банком невичерпної любові та підтримки, який видає кредити без вимоги повернути назад. Тому що ці вклади окупляться вам раз в тисячу!

За словами Журбенко, вимушена близькість без можливості піти або усамітнитися дійсно нелегке випробування для відносин, особливо, якщо питання стосується здоров’я. Однак, повірте, розлучившись – ви привернете у своє життя набагато більшу кількість складнощів не тільки психологічних, але і фізичні, матеріальні.

«Втім, з будь-якої ситуації завжди можна отримати вигоду. А раптом ви розкриєте свої таланти, які так давно ховали від усіх. Запевняю, це ваш шанс подивитися на себе абсолютно новим поглядом, особливо в своїх талантах », – підсумувала психолог.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Який біль навантажує емоції

 

Сарказм – риса характеру, яка стимулює творче мислення

 

У які пастки розуму ми потрапляємо регулярно

Наши рекомендации