Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Причина гіпертонії – нервове перенапруження

24.06.2020
медицина

Артеріальна гіпертонія – одне з найчастіших захворювань. Чим старше вік, тим вище ризик її виникнення. Наприклад, після 60 років більше 40% людей страждають цим захворюванням, а після 70 років – більше 60%.

У більшості випадків причина виникнення цього небезпечного захворювання залишається невідомою, і тоді його називають гіпертонічною хворобою. Іноді все ж вдається встановити причину гіпертонії, тоді її називають симптоматичної (вторинної).

Симптоматична артеріальна гіпертонія може бути наслідком захворювання нирок, судин нирок, щитовидної залози, вад серця і судин.

Лікарі все частіше говорять, що пусковий механізм, причина гіпертонії – нервове перенапруження. Тому, щоб не наражатися на ризик, доводиться змінювати спосіб життя і переглядати пріоритети.

На фізіологічному і хімічному рівнях підвищення тиску – це природна реакція організму на небезпеку або стрес. У кров викидається адреналін, серце починає битися, судини звужуються, м’язи скорочуються, а тиск підвищується. Однак в сучасному світі наше тіло відчуває таку стресове навантаження постійно, через що підвищений тиск стає захисним механізмом, а прямою загрозою.

Гіпертонія може довгі роки протікати непомітно. Згодом можуть з’явитися головний біль, що супроводжуються нудотою, блювотою, серцебиттям, миготінням «мушок», носовими кровотечами, болями в області серця. Якщо при цих симптомах людина зазнає сильний стрес – можна «заробити» гіпертонічний криз.

Потрібно пам’ятати, що у людей з підвищеним артеріальним тиском в 7 разів частіше виникає інсульт, в 4 рази частіше – ішемічна хвороба серця, в 2 рази частіше – ураження судин ніг. Всіх цих ускладнень можна уникнути, якщо підтримувати тиск на нормальному рівні і намагатися не нервувати.

 

Джерело: Новини Ю

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Коли йогурт позбавить від гіпертонії

 

Гіпертонія та депресія об’єдналися у нову хворобу

 

 

О дієтах, які будуть корисними для вашого здоров’я

 

 

Наши рекомендации