Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Особи із симптомами депресії більш схильні до ризику розвитку хвороб серця

21.12.2020
сердечный пластырь

Вчені з Кембриджського університету з’ясували, що особи із симптомами депресії більш схильні до ризику розвитку серцевих захворювань та інсульту ніж ті, у кого немає проблем із психічним здоров’ям. Про це повідомляє British Heart Foundation.

Фахівці проаналізували медичні картки близько півмільйона осіб, які раніше не мали проблем серця.

Учасникам дослідження присвоювали бали з урахуванням їхніх відповідей на питання про настрій і будь-який прояв депресії. Тим, хто мав симптоматику, ставили високі бали, решті — нижчі.

Через десять років спостережень вчені виявили, що особи з найважчими симптомами депресії згодом виявилися схильні до серцевих захворювань.

Так, дані на основі інформації про 401 219 учасників дослідження показали, що в групі з найвищими балами був 21 випадок серцевих захворювань і 15 інсультів на 1 000 осіб і лише 14 випадків хвороб серця і десять інсультів на 1 000 осіб у групі з низькими балами.

«На сьогоднішній день це найбільший доказ того, що почуття, пов’язані з депресією, пов’язані з імовірністю виникнення проблем із серцем та інсульту в майбутньому. Виявлений підвищений ризик не такий великий, і ці результати лише частина головоломки», — зазначив професор Емануеле ді Ангелантоніо.

Професор Нілеш Самані додав, що результати наукової роботи не слід сприймати як попередження про проблеми із серцем для страждаючих від поганого настрою або депресією.

«Дослідження підтвердило, що наші серця і уми більш пов’язані, ніж ми думали раніше. Вивчаючи цю проблему далі, ми можемо знайти нові способи допомогти поліпшити здоров’я нашого серця», — підсумував він.

Раніше повідомлялося, що в кожної п’ятої особи, яка перехворіла на коронавірус, виявляють психічні розлади.

 

Джерело:      aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Як дешево забезпечити серцю багато здоров’я

 

Людина може значно знизити ризик серцево-судинних захворювань

 

Ризик захворювань серця значно нижча у людей, які дотримуються здорового режиму сну

 

 

 

Наши рекомендации