Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Вчені пов’язують захист від хвороби Альцгеймера зі сном

17.01.2020
болезнь Альцгеймера

У пацієнтів із хворобою Альцгеймера у головному мозку знаходять згустки двох липких білків — бета-амілоїда і Тау. Попередні наукові роботи показували, що лише одна ніч недосипу робить більшим рівень бета-амілоїда в головному мозку людей, але про вплив на Тау інформації майже не було.

Джонатан Седернаес, вчений з Університету Уппсали у Швеції, разом зі своїми колегами провів експеримент, у якому взяли участь 15 здорових молодих людей, їх середній вік склав 22 роки. Вони вивчили рівень Тау у крові респондентів один раз після того, як вони спали протягом ночі, а також після безсонного нічного відпочинку.

Після безсоння в учасників спостерігалося в середньому 17% збільшення рівня Тау у крові у порівнянні з 2% збільшенням після нормального сну.

Автори роботи планують провести додаткові дослідження, щоб підтвердити даний результат і зробити нові відкриття. Адже великий рівень Тау у крові після недосипання може стати симптомом того, що головний мозок очищає білок, а не накопичує його.

«Якщо Тау насправді залишається в головному мозку молодих людей після недосипу, то додаткові клінічні випробування повинні довести, чи допомагає нормалізація сну уповільнити або зупинити це скупчення, і чи зменшує у свою чергу ризики розвитку хвороби Альцгеймера», — говорять вчені.

 

Джерело:  aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Жертвой болезни Альцгеймера может стать каждый человек современного мира

 

Звички, які призведуть до розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона

 

Сон є профілактикою хвороби Альцгеймера

Наши рекомендации