Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Мікрофлору кишківника може змінити ультрафіолет

28.11.2019
мозг

Ультрафіолетове випромінювання сприяє зміні якісного складу мікрофлори кишківника.

Вчені виявили, що під впливом ультрафіолетового випромінювання на шкіру змінюється склад бактерій у кишківнику людини. Він стає більш різноманітним, що покращує захисні властивості організму. Результати дослідження опубліковані у журналі Frontiers in Microbiology.

Ультрафіолетове випромінювання Сонця стимулює в організмі виробництво вітаміну D, що підвищує імунітет. Дефіцит сонячного світла, який відчувають жителі великих міст, особливо у північних регіонах, може стати причиною ідіопатичних (тих, що виникають без помітних причин) запальних захворювань кишківника, розсіяного склерозу та інших.

Канадські вчені на чолі з професором Брюсом Валлансом (Bruce A. Vallance) з Університету Британської Колумбії вирішили перевірити, чи існує прямий зв’язок між інтенсивністю ультрафіолетового (УФ) випромінювання, виробленням вітаміну D в організмі і складом кишкового мікробіома людини.

Вони провели експеримент у зимовий період, коли рівень природного УФ випромінювання мінімальний. Групі добровольців, що складалася з 21 жінки, протягом тижня провели три сеанси по одній хвилині УФ опромінення всього тіла. Дев’ять з них до початку дослідження регулярно приймали вітамін D. До і після дослідження у всіх учасниць аналізували склад кишкових бактерій, а також рівень вітаміну D у крові.

У результаті з’ясувалося, що під впливом ультрафіолету у жінок, що не приймали вітамін D, мікробне різноманіття значно збільшилося.

«До впливу ультрафіолету у цих жінок був менш різноманітний і збалансований кишковий мікробіом, ніж у тих, хто регулярно приймав добавки з вітаміном D», — наводяться слова Брюса Валланса у прес-релізі видавничої групи Frontiers. — «Вплив ультрафіолетового випромінювання збільшив насиченість і рівномірність їх мікробіома до рівня тих людей, що приймали вітамін D, у яких склад бактерій істотно не змінився».

Після опромінення найбільше зростання було відзначене для бактерій сімейства Lachnospiraceae. Ці мікроби виробляють масляну кислоту, що захищає кишківник від раку товстої кишки.

Це перше дослідження, яке показує, що ультрафіолетове випромінювання змінює мікробів кишківника за допомогою вироблення вітаміну D. Його результати дозволяють говорити про відкриття нової осі зв’язку шкіра-кишківник в організмі людини. Крім того, вони підтверджують припущення про наявність сезонних коливань складу мікробіома кишківника, що збігаються з коливаннями рівня вітаміну D у крові.

 

Джерело:   aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Як продукти впливають на настрій?

 

Ультрафиолет необходим нам для нормального синтеза витамина D

 

Как ультрафиолет влияет на зрение

Наши рекомендации