Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Чому деякі штами вірусу грипу впливають тільки на свою вікову групу

11.02.2020
flugen

Тепер ми повинні згадати дитинство.  Дослідження вчених дає відповідь на питання, чому одні штами вірусу грипу частіше вражають людей похилого віку, а інші — дітей. Річ у тім, що поширеність різновидів вірусу від року до року змінюється. Відповідно, людям різного віку доводиться стикатися з різними збудниками захворювання, інформує Ukr.Media.

Вчені проаналізували частоту зараження такими штамами вірусу грипу двох типів. До першого типу належить штам H5N1 («вірус пташиного грипу»), а також віруси груп H1 і H2, а до другого — H7N9 (ще один «вірус пташиного грипу») і віруси з групи H3 («вірус сезонного грипу»). Дослідники припустили, що у людини виробляється найбільш стійкий імунітет до того штаму і до того типу вірусу грипу, з яким вона вперше зіткнулася ще в дитинстві. Тобто, наприклад, ті, кому першим в житті зустрівся H5N1, будуть найбільш стійкі до нього, а також до вірусів з груп H1 і H2.

Щоб перевірити свою гіпотезу, вчені зіставили роки та регіони народження здорових на момент дослідження піддослідних з інформацією, які штами вірусу були найбільш поширені в той час і в тих місцях. Якщо інформація про те, які конкретно штами заражали випробовуваних в дитинстві, були доступні, її теж використовували.

Припущення підтвердилося: ті, хто був народжений до 1968 року, були найбільш стійкі до вірусів першого типу, в яких входять H1, H2 і H5. У той час саме ці віруси були найбільш поширені. Молодші випробовувані, народжені пізніше 1968, мали велику стійкість до вірусів другого типу H3 і H7.

Судячи з отриманих даних, перенесена в дитинстві інфекція, викликана вірусом одного типу, знижувала ймовірність хвороби від вірусів того ж типу на 75 відсотків, а ризик смерті — на 80 відсотків. Ученим належить з’ясувати причини такої стійкості. Ймовірно, дізнавшись їх, вдасться зробити профілактику і лікування грипу більш ефективними.

 

Джерело:   aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Грип перешкоджає простуді

 

Прогнози по грипу на сезон 2019/2020

 

Висновок вчених: грип особливо небезпечний в старості

Наши рекомендации