Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Високий тиск може завдавати шкоди судинам з раннього віку, що робити?

17.09.2020
медицина

Зарубіжними кардіологами названий один з найпростіших способів знизити підвищений тиск – це скорочення споживаної щодня солі до кількості однієї чайної ложки. Про це інформує видання Express (Великобританія).

Згідно з дослідженням під авторством вчених Імперського коледжу Лондона, високий кров’яний тиск може завдавати шкоди судинам, починаючи з досить раннього віку. Наслідком цього стає розвиток ішемічної хвороби серця після 55 років.

«Багато хто вважає, що стежити за тиском необхідно ближче до старості, проте наноситься ним пошкодження судин накопичується все життя. Думати про те, щоб уникнути високого тиску, потрібно і в 30, і в 40 і 50 років », – заявили дослідники.
Фахівцями був названий один з найпростіших способів знизити підвищений тиск. З цією метою вони рекомендують зменшити кількість споживаної солі. Відповідно до рекомендацій Національної служби охорони здоров’я Англії сіль щодня слід з’їдати в обсязі 4-6 грамів (приблизно чайна ложка) і не більше.

«Крім знизити високий тиск допомагає раціон з низьким вмістом жирів і великою кількістю клітковини – їжте незбиране зерно, коричневий рис, фрукти, овочі», – додатково порадили кардіологи.
Фахівці нагадали, що підвищений артеріальний тиск провокує внутрішні розриви в стінках судин, і подібні пошкодження виправити неможливо. Саме на цих ділянках відбувається накопичення холестеринових бляшок, що закупорюють артерії.

 

Джерело: Новини Ю

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Стрибки тиску в спекотну погоду

 

Який продукт здатен знизити масу жиру в організмі та нормалізувати тиск?

 

Високий артеріальний тиск фіксується майже у половини пацієнтів з COVID-19

 

Наши рекомендации