Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Чим корисна м’ята

25.06.2020
маска

М’ята – поширена трава в кулінарії і приготування чаю. Але у м’яти багато медичних застосувань, завдяки природному достатку біоактивних хімічних речовин, передає Хроніка.інфо.

У статті, опублікованій в журналі Nutrition Research, американські дослідники повідомляють, що тривале додавання екстракту м’яти може поліпшити когнітивні здібності у молодих, фізично активних людей. М’ята не тільки допомогла поліпшити їх здатність зосередитися, але і підвищила їх здатність зберігати і обробляти інформацію.

Позитивний вплив м’яти на функції мозку

Попередні дослідження показали, що додавання екстрактів м’яти робить позитивний вплив на когнітивні функції літніх людей (віком 50-70 років) з проблемами пам’яті. Щоб визначити, чи буде м’ята ефективна для молодих, вчені провели рандомізоване, подвійне сліпе, плацебо-контрольоване дослідження за участю 142 здорових і активних чоловіків і жінок у віці 18-50 років. Ці люди отримували 900 мг екстракту м’яти або плацебо щодня протягом 90 днів.

Автори оцінювали когнітивні здібності учасників за допомогою набору когнітивних тестів, а сон, настрій, якість життя – за допомогою анкет. Оцінка проводилася в дні 0, 7, 30 і 90 добавок.

Результати

Учасники, які беруть екстракт м’яти, показали стійке поліпшення уваги на 30-й і 90-й день. Стійка увага відноситься до здатності зосередитися на діяльності протягом тривалого періоду часу. Когнітивний навик дозволяє людям успішно і ефективно виконувати завдання, виконання яких може зайняти багато часу.

Покращення спостерігалися в комплексній увазі – здатність зберігати і маніпулювати інформацією – на 7-й день прийому добавок в порівнянні з людьми, які отримували плацебо.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

М’ята може поліпшити роботу мозку

 

Що треба пам’ятати, коли горять щоки

 

Причина гіпертонії – нервове перенапруження

 

Наши рекомендации