Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Який інтелект діагностує онкозахворювання точніше?

09.01.2020
рак

Штучний інтелект більш точно діагностує онкологічну хворобу грудей, ніж фахівці.

Дослідження Імперського коледжу Лондона (велика Британія) і Google Health показало, що штучний інтелект здатний точніше діагностувати рак грудей, ніж шість лікарів-радіологів. Про це повідомляє журнал Nature.

У рамках дослідження штучний інтелект проаналізував майже 29 тисяч рентгенівських знімків жінок, які спостерігалися в онкологів протягом 10 останніх років.

Програма видає на 1,2% менше хибнопозитивних діагнозів (коли здається, що рак розвивається, хоча це не так) у порівнянні з одним лікарем-радіологом. Крім цього, алгоритм видавав на 2,7% менше хибнонегативних результатів — це випадки, коли рак вже розвивається, але його не помітили.

«Експеримент перевершив усі мої очікування. Він матиме значний вплив на якість аналізу, а також звільнить радіологів для більш важливих речей», — заявила одна з авторів дослідження, професор Імперського коледжу Лондона Ара Дарзі.

Дослідники відзначили, що штучний інтелект, попри високу точність діагностики, не зможе замінити роботу лікарів. Він використовуватиметься на етапі аналізу рентгенівських знімків.

 

Джерело:   aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Які хвороби не лікуються

 

Яке м’ясо може допомогти в профілактиці раку?

 

Як зупинити поширення раку?

 

 

Наши рекомендации