Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Китайські вчені розробили тонкий штучний «голосовий апарат»

01.08.2019
звуки

Поки що розробка китайських вчених дозволяє імітувати елементарні слова. Але майбутнє не за горами.  Китайські вчені розробили тонкий штучний «голосовий апарат», який кріпиться на шиї, як тимчасове татуювання. Пристрій може переводити найменші рухи шкіри у звуки. Вони сподіваються, що коли-небудь більш просунута версія апарату дозволить німим розмовляти з відносною легкістю.

Ми сприймаємо мову як щось само собою зрозуміле, але насправді це дуже крихке явище. Приблизно 8 осіб на 10 000 німі від народження, а багато хвороб і нещасних випадків призводять до пошкодження голосових зв’язок, які несуть за собою порушення мовлення.

Існує багато причин, через які можна позбутися дару мови. Це і порушення типу заїкання та апраксії, за якої людина плутає склади, і хвороби рухового нейрона, які вражають м’язи, необхідні для артикуляції. Крім того, мовленнєві порушення можуть бути викликані мозковими травмами, інсультом, розсіяним склерозом і навіть аутизмом.

В одних тільки США більше двох мільйонів людей потребують цифрових методів «адаптивної альтернативної комунікації» для спілкування. Наприклад, покійний Стівен Хокінг користувався голосовим синтезатором, який перетворював текст в мову — той самий роботичний голос, який став асоціюватися з Хокінгом.

Сьогодні вчені працюють над більш складними технологіями підтримки голосу. Наприклад, пристрій, що використовує вживлені в мозок електроди, може вловлювати і розшифровувати нейронні сигнали — тобто те, що людина хоче сказати, — а потім перетворювати їх у цифровий сигнал, який розпізнається синтезатором голосу.

А китайські дослідники з Інституту мікроелектроніки і Пекінського національного дослідницького центру інформатики та технологій розробили прототипи, які вимірюють рухи людської шкіри (наприклад, пульс) і перетворюють їх в інші види енергії (наприклад, звуки).

Попередній прототип, який перетворював шкірні коливання у звуки, треба було прикріплювати до шкіри, і носити його довгий час було незручно. Але нова версія, описана в журналі ACS Nano, настільки тонка, що наноситься на шию, як тимчасове татуювання, — з допомогою води!

Голосовий апарат складається з графену з лазерною розміткою на тонкій плівці. Його розміри — всього 1,5 × 3 см, тобто приблизно вдвічі більші нігтя на великому пальці.

Для демонстрації пристрою учені закріпили плівку на горлі добровольця, підключивши її до невеликої наручної пов’язки, в якій вмістилися плата, мікрокомп’ютер, підсилювач потужності і декодер. Коли доброволець імітував мовні рухи, при цьому не виштовхуючи повітря і не видаючи звуків, пристрій перетворював ці руху у звук.

Поки що це лише елементарні слова типу «так» і «ні», але вчені кажуть, що в майбутньому люди з порушеннями мовлення зможуть використовувати новий пристрій для повноцінної мови.

 

Джерело:    aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Унікальний пристрій підсилює можливості глухих людей

 

“Горение ушей” связано с началом менопаузы

 

Как сыр влияет на слух человека

Наши рекомендации