Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Які органи можуть постраждати через інфекційне захворювання на COVID-19

14.07.2020
коронавірус

Які органи можуть постраждати через інфекційне захворювання.

Вчені прийшли до висновку, що коронавірус SARS-CoV-2 вражає не тільки дихальні шляхи, а й багато інших органів, тому COVID-19 не варто розглядати тільки як респіраторне захворювання, передає Хроніка.інфо.

Про це за результатами дослідження повідомили фахівці Колумбійського університету в США, передає Nature Medicine.

За їх словами, COVID-19, серед іншого, може викликати тромботичні ускладнення, пов’язані зі збільшеною згортанням крові, дисфункцію міокарда і аритмію, гострі коронарні синдроми, гостре пошкодження нирок, шлунково-кишкові симптоми, гепатоцеллюлярную недостатність, гіперглікемія і кетоз, а також неврологічні розлади, ураження очей і шкіри.

Вчені відзначають дуже високий показник пацієнтів (5-10%), яким потрібно діаліз. Неврологічні симптоми зустрічаються у третини всіх пацієнтів.

Як пишуть автори роботи, різноманітність симптомів пояснюється тим, що для зараження клітин коронавірус зв’язується з клітинним рецептором ACE2, який експресують багато тканин поза легкими. Так, вірус завдає пряме пошкодження клітин, що і викликає численні розлади і синдроми.

Наприклад, підвищене згортання крові і виникнення тромбів може бути наслідком атаки патогена на клітини, що вистилають кровоносні судини. Крім того, свій внесок вносить і порушення в роботі імунної системи. Однак механізм ураження серця поки що залишається неясним, хоча передбачається, що ключову роль відіграє системне запалення.

Для боротьби з ускладненнями, викликаними при тяжкому перебігу COVID-19, фахівці рекомендують використовувати антикоагулянтні препарати, стероїди (наприклад, дексаметазон) для придушення імунітету і запальних процесів.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Коронавірус «експлуатує» нерівність у системах охорони здоров’я та розколи суспільства

 

Зниження показника інфікування медиків на коронавірус

 

Хто може здати тест на коронавірус безкоштовно

 

 

Наши рекомендации