Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Як діяти, коли в малечі коліки

19.12.2019
воспитание

Актуальна проблема для всіх молодих батьків.

Малюки до чотиримісячного віку (а то і довше) часто страждають від болю в животі – так званих коліків, при яких малюк постійно плаче, погано спить і постійно підтискає ніжки, передає Хроніка.інфо.

У більшості випадків причина такого неприємного стану дитини в особливостях травної системи: вона ще не до кінця сформована, тому не здатна переварювати правильно їжу, що і призводить до підвищеного газоутворення і гострого болю.

І навіть якщо мама при годуванні груддю виключає з раціону усі потенційно «небезпечні» продукти або годує малюка найкращими сумішами, це не виключає ймовірності появи коліків. Але при цьому є вірні способи допомогти дитині і «прогнати» турбуючу біль. Як це зробити, підказала педіатр Олена Шевчук.

Прогрівайте животик долонями
Потріть між собою долоні так, щоб вони стали гарячими, і прикладіть до животика дитини. Тримайте «компрес», поки температура ваших рук і тіла малюка не зрівняється. При цьому встановіть з дитиною зоровий контакт «очі в очі» – це заспокоїть малюка, розслабить м’язи і прискорить відступ болю.

Зробіть масаж
Погладжучими долонями промассируйте живіт малюка: плавними рухами малюйте за годинниковою стрілкою букву «П», починаючи від низу живота. Перше коло робіть дуже повільно, потім з кожним повторенням прискорюйтеся. Проробляйте цю маніпуляцію протягом 2-3 хвилин. Вона допоможе вивести зайві гази і вгамує біль.

Пограйте в жабку
Візьміть ніжки карапуза в долоні так, щоб ваші вказівні пальці знаходилися під колінами. Злегка потрясіть ніжки, щоб дати м’язам розслабитися – так ви далі зможете маніпулювати ними, не травмуючи дитину. Потім акуратно зігніть ніжки в колінах, розведіть їх в сторони і притисніть до боків на три секунди, після витягніть в початкове положення і випрямити. Повторіть «жабку» близько 10 разів.

Це також своєрідний масаж живота, який допоможе організму вивести зайві гази.

Робіть «ножиці»
Для цього способу боротьби з коліками також, як і у випадку з «жабкой», візьміться за ніжки дитини. Зігніть одну ніжку в коліні і плавно потягніться нею до протилежного плеча. Затримайте це положення на пару секунд, потім поверніть ніжку в початкове положення і повторіть на іншу сторону. Всього виконайте 5-7 таких повторень.

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Кого треба берегти від грипу?

 

Треба обмежити час, який проводить дитина зі смартфоном

 

Як може відновитися зубна емаль

 

Наши рекомендации