Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Чому імунітет пасує перед сезонними захворюваннями?

17.10.2020
грипп

Медики стверджують, що сприйнятливість до сезонних застуд та грипу може бути пов’язана Не тільки з фізичним станом і зниженим імунітетом, а й з психологічним станом людини. Люди, які схильні до самотності і затяжним депресії, частіше застуджуються і довше одужують, вважають вчені.

Фахівці назвали найголовніші чинники, які впливають на ослаблення імунітету і схильність до сезонних захворювань, пише Yahoo! Style.

Самотність
Такий стан викликає хронічний стрес і руйнує імунну систему. Самотність впливає на організм на генетичному рівні і пригнічує гени, які виробляють антитіла і виробляють імунітет. Соціальні контакти дуже важливі для життя будь-якої людини, не варто їх повністю обмежувати.

Низький рівень вітаміну D
Вітамін D впливає на багато процесів в організмі людини і захищає його від декількох видів раку, від застуди, грипу та навіть коронавируса. Низький рівень цього вітаміну вважають основним при «підвищеної сприйнятливості до застуд». Щоденна доза вітаміну D повинна становити 600 МО, а після 70 років – 800 МО.

Брудні руки
Миття рук є профілактичним засобом проти багатьох вірусів та інфекцій. Важливо дотримуватися правил гігієни завжди і мити руки правильно – з милом і не менше 15-20 секунд. Також важливо використовувати дезінфікуючі засоби в громадських місцях і регулярно протирати руки серветками, особливо в супермаркетах і після транспорту.

Хронічне недосипання
Сон необхідний людині, так як в цей час організм проводить процес відновлення. Якщо сну недостатньо, то це може сильно позначитися на сприйнятливості до хвороб, а також на їх перебіг і процес одужання. Постарайтеся спати не менше 7-8 годин на добу.

Низька фізична активність
Сидячий спосіб життя, малорухливість, відсутність фізичних вправ – це все призводить до того, що організм стає інертним і з вірусами боротися Він не хоче. Будь-яка інфекція буде довше руйнувати той організм, який не має загартування фізичними вправами.

Громадський транспорт
На жаль, постійне пересування в громадському транспорті значно збільшує ризик підхопити гостру респіраторну інфекцію. Будь-які скупчення народу в замкнутих просторах призводять до того, що люди починають обмінюватися своїми мікробами.

Велика кількість цукру
Надлишок цукру в організмі призводить до різних запаленнь, які знижують імунітет. Чоловікам не можна їсти більше 36 грамів цукру на добу (близько 9 чайних ложок), жінкам – не більше 24 грам (6 чайних ложок). Варто враховувати, що цукор міститься також в більшості продуктів, які ми вживаємо щодня.

Частий прийом антибіотиків
Антибіотики діють лише інфекції, які викликані бактеріями. Проти вірусів і грипу антибіотики сприймати не можна. Якщо ви часто приймаєте антибіотики, то організм починає до них звикати, а відповідно – перестає реагувати на інфекції, що викликає затяжне і тривале лікування.

Недолік води
З віком зневоднення організму настає легко і це може пригнічувати імунну систему. Дегідратація обмежує секрецію антимікробних білків в слині. Медики радять випивати в день не менше 4-6 склянок води.

Куріння
Згубна звичка робить людину більш вразливим до сезонних вірусів та інфекцій. Токсини в сигаретному димі атакують Т-клітини, які забезпечують першу лінію захисту від вірусів.

 

Джерело: Новини Ю

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

Як вберегти себе від застуди

 

Симптоми застуди у пандемію – що робити

 

Кілька видів напоїв, які полегшать застуду та кашель

Наши рекомендации