Панацея 2011
Мы в twitter Мы в Youtube

Безсоння буває кількох видів

17.02.2020
безсоння

Безсоння буває кількох видів і кожному з них потрібен особливий метод лікування.

На перший погляд, здається, що безсоння проявляється у всіх однаково: людина довго не може заснути та лежить з відкритими очима. Проте вчені з Амстердама, згідно з результатами дослідження, назвали кілька типів безсоння, інформує Ukr.Media.

Голландські науковці з Інституту нейробіології виявили 5 видів занепокоєння, що проявляється у період нічного відпочинку. Безумовно, для кожного з них необхідно проводити особливий метод лікування.

У даному дослідженні взяли участь 4 тис. осіб. При цьому враховувалися не тільки ознаки, які взаємопов’язані зі сном, але і індивідуальні особливості, емоційний стан, настрій, як людина реагує на стресову ситуацію.

На підставі цього виявили кілька видів безсоння:

До першого виду можна віднести людей, які мають високий ступінь стресу і негативних емоцій. При цьому, людина не задоволена своїм життям і має низький рівень щастя.
Для другого виду безсоння характерна середній ступінь стресу і стільки ж позитивних емоцій.
До третього можна віднести помірний ступінь стресу, проте рівень позитивних емоцій знижений.
У четвертому вигляді проявляється низький ступінь стресу в цей період, однак високий ступінь стресу в минулому. Раніше пережита негативна ситуація може призвести до безсоння.
До п’ятого виду безсоння схильні люди, що володіють низьким ступенем стресу, який не має ніякого впливу на тривалість сновидінь і їх якість.
Примітно, що дані види безсоння протягом довгого часу не змінюються, оскільки дане дослідження проводилося 5 років, а за цей час показники у добровольців були ті ж.

Вченим вдалося з’ясувати, що лікувати безсоння різних видів також необхідно по-різному. Приміром, завдяки транквілізаторам, у людей, які страждають 2 і 4 видом безсоння, поліпшувалися ознаки сну, а у людей, яких турбував 3 вид безсоння, поліпшень після прийому препаратів не було.

Примітно, що люди з другим підтипом чудово реагували на когнітивно-поведінкову терапію, а з 4 підтипом, навпаки, ні. Люди з підтипом 1 більше за інших були схильні до депресивних станів.

Проте вчені поки не можуть назвати готове рішення, яке допоможе впоратися з безсонням будь-якого виду. Однак вони припускають, що багато залежить від попереднього визначення виду безсоння.

 

Джерело:    aspekty.net

 

РЕКОМЕНДУЄМО ДО ЧИТАННЯ:

СОНАТА ВІД БЕЗСОННЯ

 

 

Банан помогает от бессонницы

 

Продукты против бессонницы

 

Бессонницу от одиночества исследовали в Великобритании

Наши рекомендации